Greenpeace’den pankartlı protesto

Greenpeace üyeleri, ‘İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi’nin düzenlediği otelde ‘Nükleer felaket burada başlıyor’ yazılı pankart açarak eylem yaptı.

Şişlideki Grand Cevahir Otelde düzenlenen İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi Greenpeace üyeleri tarafından protesto edildi. Greenpeace üyesi 9 eylemci, sabah saatlerinde otele gelerek eylem yaptı. Eylemcilerden bir kısmı otel tabelasının asılı olduğu bölüme çıkarak Nükleer felaket burada başlıyor yazılı pankartlar açtı. Otel görevlileri hemen eylemcilerin yanına çıkarak aşağı indirdi. Bu sırada iki eylemci otelin dördüncü katından halatlarla aşağı sarkarak büyük bir pankart açtı. Eylemciler otel görevlileri ve polisler tarafından aşağı indirildi.

Greenpeace üyesi Hilal Atıcı, Bakanlığın desteklediği ve Enerji Bakanının da katılacağı Nükleer Santraller Zirvesini protesto etmek için buradayız. Burada olmamızın asıl nedeni geçen haftalarda Somada yaşadığımız büyük faciadan sonra nükleerin ne kadar tehlike olduğuna bir kere daha dikkat çekmek ve orada yapılan hataları da burada tekrarlamamak için buradayız. Nasıl Somada o kazada kaza önceden geliyorum dediyse, aslında nükleer için de aynı dedi. Eylemciler, polis tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz